top of page

CASE STUDY: ROPA WTI

Zaktualizowano: 16 wrz 2022

Na początku listopada 2021 r. rozpocząłem ‘łapanie’ WTI na spadki, na korektę z wyższego interwału. Głównym argumentem była tworząca się od wielu tygodni dystrybucja. Zauważyłem ją na MACD i kilku innych wskaźnikach (dla potwierdzenia).

Byłem bardzo pewny tej analizy, ponieważ taka sytuacja na WTI zdarzyła się już kilkukrotnie i zawsze skutek był kolosalny.
Cena jest coraz wyżej – wybijane są szczyty. Wskaźnik (MACD) spada – szczyty są coraz niżej


Wystarczyło tylko poczekać na potwierdzenie i sygnał. Choć po około 6-7 próbach i prawie rozjechanym scenariuszu – było bardzo blisko, żeby dystrybucja została zanegowana – jak pewnie można się domyślać, nie byłam tak pozytywnie nastawiony, gdy przyszedł czas na 8 próbę.


Pierwsza pozycja, która ‘weszła’, została postawiona, gdy cena testowała KIJUN D1 (silny opór). Druga po przebiciu i korekcie do chmury H4. TARGET: TENKAN MN1 (wsparcie), a następnie zasięgi fali N.


Trzecią pozycję zająłem po pierwszym impulsie i teście ceny do TENKAN D1, chmury H4. Jej target to pierwszy zasięg z wyznaczonej fali N (czerwone linie na grafice).


Czerwone linie to Fala N i jej zasięgi. Czerwone przerywane oraz strzałeczki, to pozycje (transakcje).


Ostatecznie zamknięcie wszystkiego nastąpiło po dotknięciu 3 zasięgu, domknięciu luki cenowej i znaczącym zmniejszeniu dynamiki spadków. Po odliczeniu kosztów – SWAP oraz nieudane próby – wynik do około 60000 AUD.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page